''Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki''

– Paul Zulehner

Coach

Monika Grucza

Jestem certyfikowanym coachem, Reiss Profile Masterem. W pracy z klientami kieruję się kodeksem etycznym ICF.

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Prowadzę firmę usługową. Z zamiłowania jestem humanistką. Kocham przyrodę, książki, samochody, chillout’ową muzykę. Uwielbiam teatr, jednak bardziej komedie niż dramaty. Rozwój wewnętrzy jest dla mnie bardzo ważnym elementem mojego życia, dlatego poświęcam mu wiele czasu i energii. Moim marzeniem jest widzieć wszędzie na ulicy uśmiechniętych, radosnych i szczęśliwych ludzi. Sądzę, że każdy może być szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia, wystarczą tylko chęci i odrobina zaangażowania. Mogłabym wiele jeszcze pisać o sobie, swoich pasjach i marzeniach, jest to dla mnie temat rzeka, jednak w tym miejscu chciałabym przytoczyć opinię innych osób, przyjaciół i znajomych, co o mnie myślą i jak mnie odbierają.

K. Sz.
Dla mnie Monika to prawdziwy przyjaciel, dlatego tak trudno mi opisać ją w kilku zdaniach. To osoba wyjątkowa pod wieloma względami. Osoba, która zawsze widzi i dostrzega rzeczy, których inni nie zauważają, nieraz rzeczy oczywiste, ale bardzo ważne w życiu. Nie boi się nazywać rzeczy po imieniu, jest szczera do bólu, zawsze obiektywnie patrzy na sprawy, które Jej powierzasz. Wszystko, co robi to robi z potrzeby serca i troski o innych, bardzo często w tym wszystkim zapomina o sobie, a wszystko po to, by innym stworzyć poczucie wsparcia i akceptacji. Zna ludzkie słabości, potrafi je zaakceptować, ale jednocześnie zawsze znajdzie sposób by pokazać Ci jak z nimi walczyć. Duża świadomość tego, co w życiu istotne sprawia, że Monika prowadzi Coaching z pasją, zaangażowaniem i pełną odpowiedzialnością.

I. N.
Szczerze powie, co słyszy w Twoim wnętrzu. Kobieta spełniona w roli matki, przyjaciółki i szefowej. Zna swoją wartość i jest sprawiedliwa, czasami do bólu, jednak zawsze kieruje się dobrem drugiej osoby. W Jej wielkim sercu jest miejsce na miłość i pasje, a ma ich wiele. Jest autentyczna, można z nią porozmawiać na każdy temat, nie ocenia i daje szanse oraz przestrzeń.

Co dla mnie oznacza bycie coachem:

  • Mój cel, to Twój cel, który pragniesz zrealizować podczas każdej sesji.
  • Pozytywne nastawienie do Ciebie i wiara w to, że potrafisz osiągnąć wszystko, co sobie wyznaczysz.
  • Zaufanie to podstawa relacji coach-Coachee.
  • Wiem, że wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym, niezbędne zasoby i
  • możliwości masz w sobie. Potrafisz wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie – jesteś ekspertem od swojego życia i siebie.
  • Każdy ma swoją „mapę”, więc aktualna sytuacja nie determinuje tego, dokąd możesz pójść, a jedynie to, skąd startujesz.
  • Sesja coachingowa ma swoją strukturę i określony czas, na jaki oboje wyraziliśmy zgodę, ja coach i Ty Coachee.
  • U podstaw działania zawsze leży czysta, dobra intencja. Wybierasz to, co w danej chwili jest dla Ciebie najlepsze.
  • Akceptuję Cię takim, jakim jesteś, nie oceniam tego, co robisz.