Referencje

v

„Próbowałem rozpocząć przygodę z rozwojem osobistym i pracę nad sobą czytając książki, ale jakoś po przeczytaniu kilku nie czułem do tego pełnego przekonania. Znalazłem opinię kilku osób o coach Monice, które pisały, że sesje coachingowe odmieniły ich życie i wprowadziły olbrzymie zmiany, zastanawiałem się czy to faktycznie jest możliwe.

Po kilkunastu spotkaniach z coach Moniką z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że sam czuję u siebie olbrzymie zmiany. Zacząłem dostrzegać dobre strony tu i teraz, a nie czekać, aż w przyszłości wydarzy się coś magicznego. Doceniać to co mam, cieszyć się z tego co robię i czuć satysfakcję, pomimo że nie zawsze wszystko dzieje się zgodnie z moimi oczekiwaniami.Sesje/spotkania coachingowe są dla mnie relaksujące i zawsze wychodzę z nich z dużą satysfakcją, ale jednocześnie są bardzo efektywne. Praca trwa również w moim czasie wolnym kiedy mogę się nad wszystkim mocno skupić i głęboko zastanowić i to daje efekty. Dodatkowo Monika jak najlepszy terapeuta, łapie mnie na rzeczach których sam początkowo nie zauważam i drąży dopytując, aż dochodzę do wniosków i refleksji których pierwotnie do siebie nie dopuszczałem.

„Obiektywna opinia”, moja żona twierdzi, że mój life coach jest cudotwórcą, a nasze małżeństwo ponownie przeżywa swój złoty okres. Jeśli chodzi o moją opinię, to jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem coach’a i pracą nad sobą to polecam, aby wybrać najlepszego z możliwych specjalistów, a Monika takim jest na pewno. Polecam w 100% !!!”

„Nie wierzę w przypadki- Monika pojawiła się w moim życiu, gdy najbardziej potrzebowałam pomocy. Moja wyjątkowo niska samoocena, brak wiary w siebie, niedocenianie swoich osiągnięć przy jednoczesnym roztrząsaniu najmniejszych niepowodzeń, doprowadziły mnie na skraj załamania nerwowego. I wtedy trafiłam do Moniki. Przyznaję, na początku byłam sceptycznie nastawiona do coachingu osobistego. Teraz wiem, że się myliłam. Spotkania z Moniką pozwoliły mi przemyśleć dotychczasowe postępowanie i spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Dzięki tym spotkaniom zrozumiałam, że mam powody do zadowolenia z samej siebie. Co ciekawe, Monika nigdy nie dawała gotowych recept, a jedynie prowokowała do własnych przemyśleń stawiając trudne pytania. Czasami nie obyło się bez łez, jednak takt z jakim Monika podchodziła do delikatnych tematów sprawiał, że wyrzucanie złych emocji nie trwało zbyt długo. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że to Monika nauczyła mnie celebracji osiągnięć (nawet tych najmniejszych), odwagi w stawianiu celów i ich realizacji oraz zaspokajania własnych potrzeb (a nie tylko potrzeb innych). Za to wszystko dziękuję… A.
PS.
Szczerze zachęcam do przełamania wewnętrznych oporów i skorzystania z pomocy Moniki.”
v
v
„[…] donikąd nie ma drogi na skróty: ani do zdrowia, ani do szczęścia, ani do mądrości […]. Każdy musi ich szukać na swój sposób, przejść własną drogę, gdyż to samo miejsce może znaczyć coś innego, zależnie od tego, kto tam przybywa. […]”.Tiziano Terzani
„Monikę na swojej drodze spotkałam zupełnie przez przypadek, kiedy dojrzała we mnie myśl, że w moim życiu potrzebuję rewolucyjnej zmiany. Chciałam zmienić „COŚ”. Byłam gotowa na jakąkolwiek zmianę w życiu (?). Szukałam kogoś, kto pomoże mi w określeniu celu, kierunku i sposobu dokonania zmiany. Znalazłam Monikę.

Do spotkań z nią przekonała mnie ona sama swoją postawą, podczas pierwszego spotkania.

To niezwykła osoba, która świetnie potrafiła słuchać i zadawać pytania, które zmuszały mnie do refleksji i odpowiedzi na pytanie „dlaczego”? Dlaczego jestem ciągle niezadowolona z siebie, dlaczego w prozaicznych sytuacjach potrzebuję akceptacji innych? Te pytania dzięki spotkaniom z Moniką zamieniłam na działanie, które sprowadziło się do prostej czynności: zaakceptowałam i polubiłam samą siebie. Dałam sobie szansę na popełnianie błędów, na odważne mówienie o tym co myślę. Nie mam już na ramieniu krytyka, który powstrzymuje mnie przed działaniem.

Najcenniejsze dla mnie w spotkaniach z Moniką było to, że nie oceniała, nie proponowała rozwiązań, ale w umiejętny sposób pobudzała mnie do myślenia.

To były wspaniałe spotkania, zarówno wtedy kiedy szłam do Moniki z głową pełną przemyśleń, dumna z siebie, lecąca nad ziemią z emocji, jak i wtedy kiedy wychodziłam od niej z wrażeniem, że doszłam do muru i pracę swoją zaczynam jeszcze raz. Warto było. Teraz jestem osobą świadomą siebie, a przez to świadomą innych. Gdy jest mi źle, nie skupiam myśli na rzeczach, które podnoszą mnie na duchu i dodają animuszu (Moniko Ty wiesz…. kolorowe szpilki). Pracuję ze sobą cały czas, pamiętając co wyniosłam ze spotkań z Moniką – wyznaczam sobie małe cele by budować swoje poczucie, że jestem zwycięzcą. Doceniam siebie i lubię siebie bo widzę ile mogę…

Do Moniki trafiłam mając potrzebę dokonania wielkiej zmiany, a spotkania skończyłam wiedząc, że małe kroki zmieniły moje życie i że w tym życiu najważniejsza jestem ja.

PS. Przed rozpoczęciem spotkań ważne były dla mnie również kwestie formalne, o które Monika dba z wielką starannością. Wszystko dla mnie było jasne, przejrzyste, doprecyzowane. Dzięki atmosferze jaka panowała na spotkaniach i otwartej komunikacji czułam się swobodnie w komunikowaniu kolejnych etapów spotkań.
M.”

v
v
„Wszystko ma swój ukryty sens… Coaching w moim życiu pojawił się przypadkiem (niespodziewanie) choć teraz wiem, że to nie był przypadek (tak właśnie miało być!) Tkwiłam w ślepym zaułku (tak mi się wtedy przynajmniej wydawało), zagubiona, przestraszona, widząc wszystko w czarnych kolorach i czekając na zmianę nie robiąc nic. Wtedy pojawiała się propozycja coachingu i poznałam Monikę. Początek nie był dla mnie łatwy, byłam bardzo spięta jednak dzięki atmosferze jaką tworzy Monika zaczęłam opowiadać o sobie jak bym znała ją całe życie. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Monika jest bardzo uważną słuchaczką, potrafiącą między wierszami dostrzec istotne rzeczy. Zdarzały się łzy, były trudne pytania ale to wszystko było potrzebne. Dlatego każda sesja była dla mnie inna, na każdej odkrywałam w sobie coś nowego. Odnalazłam siebie, podjęłam decyzje, której tak bałam się podjąć, nabrałam wiary w siebie, której mi tak brakowało. Bardzo lubiłam nasze spotkania. Po każdej sesji wychodziłam napełniona pozytywną energią. Nauczyłam się, że w każdej negatywnej sytuacji można znaleźć coś pozytywnego. Sesje z Moniką były dla mnie drogowskazem choć nigdy nie usłyszałam co mam robić, sama do tego doszłam. Dziękuję Moniko. Myślę, nie.. Ja wiem to, że jesteś odpowiednią osobą na właściwym miejscu bo lubisz pomagać ludziom i kochasz to co robisz.
pozdrawiam, A.”